Geri

ANTALYA’YA GELEN TURİST SAYISI 8 MİLYONU GEÇTİ

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre turizm sezonun devam etmesi ile birlikte şehri ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor. Son açıklanan verilere göre Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı ocak ayından bugüne kadar 8 milyonu aştı. Sadece ekim ayının ilk 17 gününde ise Antalya’yı ziyaret eden turist sayısı 1 milyonu geçti.


11:33:56 | 2021-10-18Haberi Sesli Dinle

Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Antalya’da turizm sezonunun devam etmesiyle birlikte şehri ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor. Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan son verilere göre ocak ayından bugüne kadar hava yoluyla Antalya’ya gelen turist sayısı 8 milyonu geçti.

GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 162 ARTIŞ VAR

Geçen yıl ocak ayı ile 17 Ekim tarihleri arasında 3 milyon 070 bin 854 kişinin ziyaret ettiği Antalya’da bu yıl aynı dönemde 8 milyon 038 bin 761 kişi ziyaret etti. Açıklanan verilere göre Ocak ayından bugüne Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 162 arttı.

EKİM AYINDA 1 MİLYONU AŞKIN TURİST GELDİ

Turizm sezonunun devam ettiği şu günlerde Antalya’yı ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor. 2020 yılı Ekim ayının ilk 17 gününde 498 bin 540 turistin ziyaret ettiği Antalya’yı bu yıl aynı dönemde 1 milyon 022 bin 481 kişi ziyaret etti. Geçen senenin aynı dönemine göre turist sayısındaki artış yüzde 105 olarak gerçekleşti.

HABER MERKEZİ


ETİKET :  son dakika haberleriantalya haberlerison dakika antalya haberlerison dakikahaberturizm haberlerihavayolubereketturist