Geri

ATSO BAŞKANI ÇETİN'DEN KAPANMA PAYLAŞIMI!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, pazar günleri turistler dışarıdayken esnafın kapalı olmasına, otellerdeki SPA, sauna ve hamamlar açıkken şehir merkezindekilerin kapalı olmasına, restoranların 21.00'e kadar sınırlandırılması kararlarına sosyal medyadan 'Yeter artık' etiketiyle tepki gösterdi.

14:09:17 | 2021-06-03Haberi Sesli Dinle

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ilgili bakanlıklar ve Antalya İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu'nun kademeli normalleşme süreciyle ilgili kararlarına karşı ATSO Başkanı Davut Çetin'den tepki geldi. Çetin sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarında 'Yeter artık' etiketi kullandı. Çetin, paylaşımlarına İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'ni de (AKTOB) etiketledi. 

RESTORANLARA SAAT 21.00 SINIRI

24 saat yaşaması gereken turizm kentinde Haziran'da restoranları 21.00'de kapatmanın birçok işletme için kapanmanın devamı gibi olduğunu belirten Davut Çetin, “Artık işletmelerimizin dayanacak gücü kalmadı. Bu sezonu da kaybedemeyiz. Aşı hızlansın kurallara uymak koşuluyla kısıtlamalar kaldırılsın" dedi.

SPA- HAMAM- SAUNA OTELLERDE AÇIK

Otellerin içinde hamam, SPA ve sauna gibi işletmeler açıkken, kent merkezinde benzer işletmelerin genelgeyle kapalı olmasının kabul edilemez olduğunu savunan Başkan Çetin, bu durumun hakkaniyete ve rekabete aykırı olduğunu kaydetti. Çetin, “Bir an önce şehir içindeki hamam, SPA ve sauna gibi işletmeler de hizmete açılmalı" diye konuştu.

TURİST DIŞARIDA İş YERLERİ KAPALI

Pazar günü turistlerin dışarıda olduğuna dikkati çeken Davut Çetin, ama turizme hizmet veren tekstil, kuyum, hediyelik eşya, deri-ayakkabı, restoran- kafe ve benzeri sektörlerin kapalı olduğunu vurguladı. ATSO Başkanı Çetin, “Pazar günleri turizm bölgelerinde kurallara uymak koşuluyla bu işletmelerimiz açılsın" dedi.

DHA


ETİKET :  son dakikaantalya haberleriekonomi haberleriATSOdavut çetin