Geri

AVOKADO FOTOĞRAF YARIŞMASI'NIN KAZANANI BELLİ OLDU

Alanya Belediyesi'nin Alanya'nın tropikal ürünlerini tanıtmak, Alanya avokadosunun mutfaklardaki kullanım alanını genişletmek ve fotoğraf sanatına destek vermek amacıyla düzenlediği Alanya Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışması'nın kazananları belli oldu.

11:40:31 | 2021-04-13Haberi Sesli Dinle

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, fotoğraf sanatçıları Ali Aral, Hakan Pınar ve Kadir Barcın ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa'nın yer aldığı Değerlendirme Kurulu, 4 oturum sonunda ilk 3'e giren eserler ile Mutfak Mirası Alanya Özel Ödülü ve Sergileme Ödülü kazanan 25 kişiyi belirledi. Yarışma sonucunu açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Birbirinden farklı lezzetler ve yaratıcı fotoğraf ile yarışmaya katılarak bizleri onurlandıran tüm katılımcılara, jüride yer alan ve Alanya için önemli olan yarışmaya değer katan fotoğraf sanatçılarımıza can-ı gönülden teşekkür ederim" dedi.

'422 TARİF FOTOĞRAFI DEĞERLENDİRİLDİ'

Türk mutfağı için oldukça yeni kabul edilen ancak Alanya'nın önemli tarım ürünlerinden birisi olan avokado için yoğun bir katılımla 422 avokadolu tarif fotoğrafı değerlendirildiğini belirten Başkan Yücel, "Yemek fotoğrafçılığı sanatının gelişmesi ve yerli tarım ürünlerimizin kullanım alanlarını genişletmek için yapacağımız çalışmalar devam edecek. Geçmişin ve geleceğin lezzetlerinin korunduğu Alanya'da hem Anadolu'nun kadim gıdalarına hem de yeni lezzetlere soframızda yer var. Sizleri de soframıza davet ediyoruz" diye konuştu.

KAZANAN FOTOĞRAFLAR AÇIKLANDI

Alanya Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışmasının 1'si Alanya'dan katılan Salih Yılmaz oldu. İkinci İstanbul'dan Sena Tunçel, 3'ü ise yine İstanbul'dan Serap İkiyek oldu. Mutfak Mirası Alanya Özel Ödülü'nü Çorum'dan katılan Sedat Tezgül kazandı. 25 fotoğraf da sergileme ödülü elde etti. Yarışmaya katılanlara teşekkür eden Başkan Yücel, "Dereceye giren herkesi kutluyorum. Alanya avokadosu için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.

DHA


ETİKET :  son dakikaantalya haberlerigüncel haberlerkültür sanatavokadolu lezzetler fotoğraf yarışması