Geri

ENGELLİ KIZ ‘KAFESTE’ ÖLÜ BULUNDU!

Antalya’da kendisine zarar vermemesi için ailesi tarafından odasında kafese kapatılan 26 yaşındaki engelli kız, kafasının kafese sıkışması sonucu hayatını kaybetti.


14:02:11 | 2021-05-10Haberi Sesli Dinle

Manavgat ilçesi Ulukapı Mahallesi Aşağı Mahalle mevkiinde anne ve babasıyla birlikte yaşamını sürdüren zihinsel 26 yaşındaki zihinsel engelli Hafize Bakır isimli genç kız babası ve komşuları tarafından evlerinde ölü vaziyette bulundu. Kızını, evlerinin içerisinde yaptırdıkları kafesin üst kısmında başını demir arasına sıkışmış olarak gören baba sinir krizleri geçirirken, olay yerine gelen jandarma ve 112 sağlık ekibi genç kızın yaşamını yitirdiğini belirledi. 2-3 yaşlarında geçirdiği rahatsızlığı ardından zihinsel engelli olarak yaşamını sürdüren ve ailesi tarafından tedavisi için her türlü girişimin yapıldığı Hafize Bakır’ın cenazesi Jandarma Olay Yeri inceleme ekibi, Adi Tabip ve Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

KOMŞULARI, “AİLESİ EL BEBEK GÜL BEBEK HER ŞEYİNİ YAPIYORDU”

Bakın ailesinin komşuları, Hafize’nin bazı geceler sabahlara kadar bağırdığını, kendisine ve etrafına zarar verdiğini belirterek “Yukarıda Allah var. Anne-babası bir kez bile üff demedi. Kızlarıyla en iyi şekilde ilgilendi. El bebek gül bebek onu teskin etti. Kız kardeşi ve eniştesi de her gün gelip onunla ilgilendi. Sürekli kendisine zarar verip evin penceresinden ve balkonundan atladığı için evin balkonunu penceresini perde ile kapattılar. Kendisine daha fazla zarar vermemesi için de evin bir odasına kafes yaptırdılar. Kafesin kapısı açık oluyordu. Ama ilacını almadığı zamanlarda kendisine zarar vermemesi için kafesin kapısını kapatıyorlardı. Bu aile kızları için elinden geleni yaptı. Biz buna şahidiz” diye konuştular.

HABER MERKEZİ


ETİKET :  son dakikaantalya haberleriasayiş haberlerimanavgat haberleriengelli kızkafesölü bulundu