Geri

HASRET BİTİYOR RUSLAR GELİYOR

Rusya'nın önde gelen tur operatörlerinden Anex Tour, mart ayından itibaren Moskova'dan ve bölgelerden Antalya'ya dönük charter uçuşların yapılacağını açıkladı.

20:57:24 | 2021-02-21Haberi Sesli Dinle

NİSANDAN MARTA ALINDI

Türkiye uçuş programını planlanandan erken başlatma kararı alan Anex Tour, 8 Mart'tan itibaren Moskova dahil 9 bölgeden operasyonlara başlayacak. Şirket, daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye charter programını nisan ayında başlatacağını duyurmuştu.

TURİZMCİLER MEMNUN

Anex Tour'un rezervasyon sisteminde Yekaterinburg, Kazan, Moskova, Nizhny Novgorod, Perm, Samara, St. Petersburg, Ufa ve Rostov-on-Don'dan Türkiye paket turlarını satışa açıldı. Antalya'daki oteller geri sayıma geçti. Aynı zamanda bu haber Antalyalı turizmcileri memnun etti.

Açıklanan programa göre, Antalya uçuş programı şöyle:

Moskova: 1 Mart - 29 Ekim, her gün

Yekaterinburg: 3 - 31 Mart tarihleri arasında haftada üç, 1 Nisan - 29 Ekim arasında her gün

Kazan: 4 Mart - 18 Nisan arasına haftada iki, 21 Nisan - 8 Kasım arasında her gün.

Samara: 4 - 28 Mart arasında haftada iki, 31 Mart - 29 Ekim arasında her gün.

Ufa: 3 Mart - 17 Nisan arasında haftada iki, 20 Nisan - 28 Ekim arasında her gün.

St. Petersburg: 2 - 30 Mart arasında haftada iki, 31 Mart - 28 Kasım arasında her gün.

Rostov-on-Don: 5 Mart - 20 Nisan arasında haftada iki, 22 Nisan - 28 Kasım arasında her gün.

TURİZMCİLERDEN AŞILAMA ÇAĞRISI

KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, turizm sezonunun beklentilerin üzerinde geçebilmesi için turizm çalışanlarına aşılamada öncelik sağlanması gerektiğini söyledi. Yorulmaz, gerekirse personele yapılacak aşının bütçesini, otelciler olarak karşılayabileceklerini belirtti. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ise, iç turizme odaklı büyümenin sürdürülebilir turizmin anahtarı olacağına işaret etti.Özellikle turizm gibi son derece hassas dengeler üzerinde duran bir sektör için bu yanıtlar önem taşıdığına dikkat çeken Yağcı, aşı çalışmaları ve bunun etkilerinin önümüzdeki sürecin belirleyicisi olacağını kaydetti.

HABER MERKEZİ

 


ETİKET :  son dakika haberleriturizm haberlerirusyaalmanyacharteruçuşrezervasyon