Geri

KALİTE YÜKSELİYOR

00:00:17 | 2021-07-26
Koray Geçgel
Koray Geçgel     

Transfer sezona yavaş başlayan, ancak sonrasında vitesi yükselten Antalyaspor, ilk imzalarına nazaran kadro kalitesini de artırmaya başladı.

Daha çok geleceğe yatırım mantığıyla imzaları atan Kırmızı-Beyazlılar, özellikle Haji Wright ve Andrea Poli transferleriyle ilk 11'de direkt girecek isimleri de kadroya katmaya başladı. Her ne kadar Wright'ın son dönemlerde performansının düşük olduğunu görsek de kulübü SønderjyskE ile yaşadığı sorunların bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Orta saha ve kanat rotasyonu yükselen Antalyaspor için merakların en çok yükseleceği döneme geldik. Wright'ın önüne geçecek ve geçen sezon yaşanan gol sorununu tamamıyla yok edecek ismin kim olacağı sorusunun kısa zamanda yanıtlanması bekleniyor.

Öncelikle şunu söylemekte fayda var; halihazırda bitme aşamasında olan bir isim olmamasına rağmen net olarak görüşülen tek isim Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan Mame Thiam... Senegalli futbolcunun takıma güç katacağını söylemek doğru olacaktır, ancak bana göre daha net bir golcüye ihtiyaç var.

Yönetimin de bu konuda aceleci olmadığını, hatta forvet transferini olmazsa olmaz olarak görülmediği yönünde ifadeler kullandığı da kulağımıza geliyor. Buna rağmen büyük bir mucize olmazsa yeni bir isim daha kadroya dahil olacak.

Bu konuda çok titiz davranan transfer komitesinin, aceleci olmadığını ve kısa zamanda bir imza açıklama olasılığının da çok düşük olduğunu söylemekte fayda var.


ETİKET :  köşe yazısıkoray geçgelantalyasporalanyaspor


Yazıyı Sesli Dinle