Geri

ORDU ŞEHİDİNİN CENAZESİ MEMLEKETİNDE

Fırat Kalkanı bölgesinde teröristlerin askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Fatih Güney'in (26) cenazesi, memleketi Ordu'ya getirildi

14:24:41 | 2021-07-25Haberi Sesli Dinle

Fırat Kalkanı Harekatı'nda, Suriye'nin El Bab bölgesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Fatih Güney’in cenazesi, Gaziantep'teki törenin ardından askeri uçakla Ordu'ya getirildi. Ordu- Giresun Havalimanı'nda şehit Astsubay Çavuş Güney için tören düzenlendi.

Törene, Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile şehidin annesi Emriye, babası Hidayet, kardeşleri Aynur, Nurgül ve Onur Güney ile çok sayıda vatandaş katıldı. Anne Emniye Güney, törende fenalaşınca tekerlekli sandalyeye oturtuldu. Şehit Fatih Güney’in cenazesi, törenin ardından Akkuş ilçesi Akpınar Mahallesi'ne götürüldü.

Şehit Astsubay Çavuş Fatih Güney'in cenazesi, Yeniköy İlkokulu’nun bahçesinde kılınacak cenaze namazının ardından mahalledeki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

DHA


ETİKET :  son dakikaantalya haberlerigüncel haberlerasayiş haberlerişehitfatih güneyordufırat kalkanı harekatı