Geri

Şansalan etkisi

00:01:47 | 2020-11-30
Koray Geçgel
Koray Geçgel     

5 haftadır kazanamayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile 6 haftadır 3 puana hasret olan Antalyaspor arasındaki mücadele daha çok stres yönetimini kaldırabilen takımın kazanacağı bir maç olması bekleniyordu. Bir anlamda öyle de oldu. Her iki takımda da önemli isimlerin yokluğu dikkat çekerken, Antalyaspor'da bu sayının iki elin parmakları kadar olması hangi kadro derinliğine sahip olursan ol sıkıntı yaratacak türdendi.

Maça etkili başlayan ev sahibi ekip olurken, Antalyaspor da özellikle Amilton ile sol kanadı etkili kullandı ve buradan pozisyonlara girmeye başladı. Ancak Kırmızı-Beyazlıların hücum hattındaki isimlerin etkisizliğine Mert Yılmaz'ın sakatlığı sebebiyle bozulan tandem de eklenince kabus adeta kabus yaşandı.

Gol yollarında sorun yaşanırken, savunmadan çıkarken kaptırılan toplar da kabus yaşattı.

Ancak Antalyaspor, kabusun en büyüğünü Ali Şansalan ile gördü. Karşılaşma 0-0 devam ederken Amilton'un bir anda kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonu alelacele kesmesi, Obertan'ın Fredy'nin bileğine bastığı pozisyonda ve Murat'ın Kudryashov'un suratında patlattığı dirseği faul olarak bile değerlendirmemesi kabusun doruk noktası oldu. Golden önce Novikovas'ın topu elle kontrol ettiği tartışmalarına hiç girmiyorum bile...

İkinci yarıda ise tamamen Antalyaspor fırtınası esti.

Ersun Yanal'ın dar hamle gücüne rağmen oyuna sürdüğü Gökdeniz Bayrakdar ile Eren Albayrak ve saha içerisindeki yer değişiklikleri Antalyaspor'un hücum gücünü yükseltti. 2-1 öne geçmeyi başaran Kırmızı-Beyazlıların galibiyetine engel olan gol de yine tartışmalı bir pozisyonda geldi. İlk yarıda Kudryashov'a yapılan müdahalenin çok daha hafifini yapmasına karşın Eren Albayrak'a verilen sarı kart ve ardından kullanılan serbest vuruştan gol... Serbest vuruştan sonra gelen golün pozisyonu da günlerce tartışılacak cinsten.

Bu tartışmalar içerisinde, bunca eksikle gidilen Erzurum gibi zorlu bir deplasmandan gelen 1 puan camiayı üzmez, ancak çok kısa zamanda 3 puanın gelmesi gerekiyor. Aksi halde bu moral takımı fazla taşımaz.

 

 

 

 


ETİKET :  koray geçgelantalyaspor


Yazıyı Sesli Dinle