Geri

'SOĞUK YALNIZLIK'A BEĞENİ YAĞMURU

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi, AKUT Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül, Batı Torosların zirvesinde oluşan kış manzaralarını fotoğrafladı.

11:58:03 | 2022-01-14Haberi Sesli Dinle

2366 metreyle bölgenin en yüksek zirvesi olan Tahtalı Dağı'nın batısı ile kuzeyini aynı kare içinde fotoğraflayan Sevgül'ün fotoğrafı sosyal medyada çok sayıda beğeni aldı. 'Soğuk Yalnızlık' adıyla paylaştığı fotoğrafta beyaza bürünmüş dağda tek başına yürüyen bir dağcıyı görüntüleyen Sevgül, manzaranın güzelliğinin kendisini çok etkilediğini söyledi. Aynı gün çektiği bir başka fotoğrafta ise bir serçenin buz üzerinde beklediği anları ölümsüzleştiren Sevgül, “Antalya'nın dağlarında 4 mevsimin farklı güzelliklerini görmek mümkün. Kış aylarında beyaz ve grinin birlikteliği, baharda yeşil ile mavinin, yaz aylarında ise çeşit çeşit renkteki çiçekleri görmek mümkün. Batı Torosların kış aylarıyla birlikte karla kaplanması olağan görüntü. Özellikle Tahtalı Dağı ve çevresi doğa ve buz yürüyücüleri için eşsiz bir bölge" diye konuştu.

DHA

 


ETİKET :   son dakika haberleriantalya haberlerison dakika antalya haberlerison dakikahaberturizm haberleribeğeni yağmuru