Geri

SON DAKİKA DOLAR/TL "TCMB" SONRASINDA GÜNE NASIL BAŞLADI?

20 Kasım Cuma günü Dolar ve Euro’nun akıbeti insanlar tarafından merak konusu oldu. TCMB'nin 475 baz puanlık faiz artışından sonra Dolar ve Euro ne kadar oldu? Peki, Dolar ve Euro güne nasıl başladı? 20 Kasım’da Dolar ve Euro ne kadar, kaç TL? İşte 20 Kasım Cuma günü için piyasalardaki son durum…

07:45:54 | 2020-11-20Haberi Sesli Dinle

Geçtiğimiz haftalarda Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki koltuk değişimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamaları piyasalarda ani bir düşüş yaşanmıştı. Dolar ve Euro’nun son yaşanan gelişmeler ışığında nasıl bir ivme kazanacağı merak konusu haline geldi. Son gelişmeler ışığında ise koronavirüs(kovid-19) için alınan yeni tedbirlerin gölgesinde Dolar ve Euro’da merak konusu olurken, Merkez Bankası, yeni Başkan Naci Ağbal'ın ilk toplantısında politika faizini yüzde 10.25'ten yüzde 15 seviyesine çıkardı. Banka tüm fonlamanın haftalık repodan yapılmasına karar verdi.

TCMB'nin Ekim toplantısından bu yana ekonomi yönetiminde köklü değişiklikler yaşandı. Cumhurbaşkanlığı kararıyla 7 Kasım'da Murat Uysal TCMB başkanlığından alınarak yerine eski maliye bakanlarından Naci Ağbal atandı. Sonrasında ise Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı. Hafta başında yerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Lütfi Elvan atandı.

20 KASIM CUMA DOLAR VE EURO NE KADAR, KAÇ TL?

Dolar/TL güncel piyasalarda 7.55’den işlem görürken, Euro/TL ise 8.97’den işlem görüyor.

HABER MERKEZİ

 


ETİKET :  son dakika antalyaspor haberleri antalya haberleri alanya haberleri son dakika alanyaspor