Geri

TEKLİF ORTAYA ÇIKTI

Antalyaspor'un gözü Vitor Pereira'nın Thiam ve Sinan için vereceği kararda

00:15:40 | 2021-07-19Haberi Sesli Dinle

Koray Geçgel     

Transfer sezonunda 8 ismi kadrosuna katan ve Haji Wright'ı da imza aşamasına getiren Antalyaspor'un bir gözü Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'da. Portekizli çalıştırıcının, Sinan Gümüş ve Mame Thiam hakkında vereceği kararı bekleyen Kırmızı-Beyazlıların iki futbolcu için maaşlarının yarısını ödeyerek kiralamak istediği öğrenildi.

Transfer sezonunda Sherel Floranus, Güray Vural, Ersin Zehir, Dogukan Nelik, Erkan Eyibil, Diogo Sousa, Deni Milosevic ve son olarak Houssam Ghacha'yı renklerine bağlayan Antalyaspor, Haji Wright ile de imza aşamasına geldi. ABD'li futbolcunun kulübü SönderjyskE'den evrakları bekleyen Kırmızı-Beyazlılar, daha sonra transferi resmiyet kazandırmayı hedefliyor.

Kadroya en az 1 transfer takviyesi daha yapmayı planlayan Akrep'in bir gözü de Fenerbahçe'de... Sinan Gümüş ve Mame Thiam'a resmen talip olan Antalyaspor, Vitor Pereira'nın iki futbolcu için hazırlayacağı raporu bekliyor. Portekizli çalıştırıcının iki oyuncuyu kadrosunda görmek istememesi halinde Antalya ekibi, yeniden Sarı-Lacivertlilerin kapısını çalacak.

MAAŞLARININ YARISI

Her iki futbolcu için de daha önce resmi girişimlerini yapan Antalyaspor'un, Fenerbahçe'ye yaptığı teklifin detayları da belli oldu. Sinan ve Thiam'ı kiralık olarak kadroya katmayı planlayan Antalyaspor'un, her iki futbolcunun da maaşlarının yarısının ödenmesi yönünde teklifte bulunduğu öğrenildi. Buna göre; 1.5 milyon Euro kazanan Mame Thiam ve 750 bin Euro yıllık maaşı bulunan Sinan Gümüş için Antalyaspor'un ilk etapta gözden çıkardığı ücret 1 milyon 125 bin Euro oldu.


ETİKET :  son dakikaantalya haberlerigüncel haberlerspor haberleriantalyasporalanyasporthiam