Geri

VALİ YAZICI: SEZONA ÜMİTLE BAKIYORUZ

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanan Candemir Zoroğlu'nu makamında kabul etti. Candemir Zoroğlu'na görevinde başarılar dileyen Vali Yazıcı, kentin eşsiz iklimi ve doğal güzellikleriyle adeta bir yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

14:12:57 | 2021-06-02Haberi Sesli Dinle

Birçok medeniyetin eserlerini içinde bulunduran Antalya'nın en çok antik kente sahip şehir olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, şöyle konuştu:

"Geçen yıl pandemiden dolayı tüm dünyada olduğu gibi bizde de olumsuzluklar yaşandı. Pandemiden önce 16 milyon yabancı, 4 milyon yerli olmak üzere yaklaşık 20 milyon turist ağırladık. Güvenli turizm sertifikasıyla hizmet üreten otellerimiz sayesinde pandemi dönemine rağmen iyi bir sezon geçirdik. Geçen seneki bu başarılı çalışmalardan dolayı bu sezona daha ümitle bakıyoruz. Bu konuda çok büyük bir potansiyelimiz var. Onun için elimizde bulunan potansiyelleri değerlendirerek coğrafyamızın bize sunduğu avantajlarımızı mutlaka ön plana çıkarmalıyız. Yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum."

İyi dilekleri için Vali Yazıcı'ya teşekkür eden Zoroğlu, "Antalya'nın potansiyelini bilmemek mümkün değil. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın. İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum" dedi.

DR. CANDEMİR ZOROĞLU KİMDİR?

Candemir Zoroğlu, 1982 yılında Bursa'da doğdu. Lisans ve yüksek lisans öğrenimini Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nde tamamladı. 2014 yılında Ankara Üniversitesi'nde tamamladığı çalışmasıyla 'Doktor' unvanı almaya hak kazandı. 2007 yılından beri Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda çeşitli birim ve kademelerde görev yapan Candemir Zoroğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı temsilen UNESCO, Avrupa Konseyi ve Milletlerarası Müzeler Konseyi'nin toplantılarında konuşmacı ve delegasyon üyesi olarak görevlendirildi, farklı ülke ve kurumlarla yürütülen müzakerelerde heyet üyesi oldu. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunan Zoroğlu, evli ve bir çocuk babası. Zoroğlu iyi derecede İngilizce biliyor.

HABER MERKEZİ


ETİKET :  son dakikaantalya haberleriturizm haberlerivaliersin yazıcı