Geri

VEDAT BEDEL’E ‘DEĞERLİ’ ÖDÜL

Antalya, Burdur ve Isparta illerinin en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları 2020’ töreninde ödüllerini aldı. Toplam 26 kategoride 102 ihracatçı firma ödüllerini alırken, BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, 2021 yılını 2,5 milyar dolar ihracatla kapatacaklarını, 2022 yılında ise yüzde 20 artışla 3 milyar dolar ihracat hedeflediklerini açıkladı. Törende Violla Mücevherat da ödüle layık görüldü.

12:36:35 | 2021-12-29Haberi Sesli Dinle

BAİB Başkanı Çavuşoğlu, ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada korona salgını ve ülkemizde de görülen omicron varyantı nedeniyle geniş kapsamlı bir tören düzenleyemediklerini söyleyerek, Batı Akdeniz’den gerçekleşen ihracata ve 2022 yılı hedeflerine değindi. BAİB Başkanı Çavuşoğlu, “Korona salgınına rağmen 2 yıldır önemli bir ihracat performansı sergiliyoruz. Bu yıl bugün itibariyle 2 milyar 430 milyon dolarlık ihracata imza attık. Yılı 2,5 milyar dolarlık bir rakamla kapatmayı bekliyoruz. Görevi devraldığımızda 2 milyar 300 milyon dolarlık bir hedef belirlemiştik. Şu anda hedefi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecek yıl için daha büyük bir hedef belirledik" diye konuştu.

VİOLLA MÜCEVHERAT DA ÖDÜLÜ KAPTI

Seviye ve Zeki Bedel’in oğlu Vedat Bedel bayrağı devraldıktan sonra ödülün de sahibi oldu. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından düzenlenen törende, Akdeniz Bölgesi’nde değerli maden ve materyaller dalında birinci olan Bedel, ödülünü BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu’nun elinden aldı. 30 yılı aşkın süre boyunca sektörün önde gelen isimlerinden olan Seviye Bedel’in oğlu Vedat Bedel, 5 yıl önce bilgi birikimini annesinden alarak şirketi devralmıştı. Bayrağı teslim alan Vedat Bedel, şirketin yıllardır süre gelen başarı standardını yükselterek devam ettirmiş oldu.

ZİYARETLER DE SÜRÜYOR

İhracatı artırmak için çeşitli sektörlerden ticari heyetlerle farklı ülkelere ziyaretler gerçekleştireceklerini dile getiren Çavuşoğlu, “Gübre sektörümüz için Brezilya’ya, mobilya ve ağaç orman sektörümüz için İngiltere’ye ticari heyet düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Bölgemizden daha fazla ihracat gerçekleştirebilmek için firmalarımızı ticaret heyetlerimize ve çalışmalarımıza davet ediyorum” dedi.

Tören ödül takdimlerinin ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

 


ETİKET :   son dakika haberleriantalya haberlerison dakika antalya haberlerison dakikahabergüncel haberlerödülviolla