Geri

YKS MARATONU ÖNCESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI

26 ve 27 Haziran günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavının Manavgat’ta huzur ve güven içinde yapılabilmesi amacıyla, Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit başkanlığında YKS Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

21:47:56 | 2021-06-22Haberi Sesli Dinle

26 Haziran 2021 cumartesi günü saat 10.15’de yapılacak TYT (Temel Yeterlilik Testi), 27 Haziran 2021 pazar günü saat 10.15’de yapılacak AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve 15.15’de yapılacak YDT (Yabancı Dil Testi) için Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) Koordinasyon Kurulu toplantısı Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit başkanlığında yapıldı. Toplantıya ÖYSM Manavgat Koordinatörü Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay İlker Özcan, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Deniz, İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin, Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Çınar, Manavgat MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert, AKEDAŞ Manavgat İşletme Müdürü Yasin Topal katıldı.

Manavgat’ta hafta sonunda 32 binada 7 bin 707 adayın katılımı ile gerçekleştirilecek sınavların huzur ve güven içinde yapılması için YKS Koordinasyon toplantısının yapıldığını belirten Kaymakam Yiğit,  “Sınava girecek olan adaylarımızın huzur ve güven ortamı içinde sınavlarını tamamlayabilmeleri için her türlü önlemimiz kurumlarımız tarafından eksiksiz bir şekilde alınacaktır” diye konuştu.

Koronavirüs salgını tedbirlerinin uygulanacağı sınava girecek adaylara başarılar dileyen Kaymakam Yiğit, “Sınav merkezlerimiz ve çevrelerinde kolluk kuvvetlerimiz tarafından asayiş ve trafik önlemleri alınacak olup, vatandaşlarımızdan sınav süreleri içinde adayların dikkatini dağıtacak gürültü ve benzeri etkinlikleri yapmamalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Yiğit, kimlik kartını kaybeden adayların mağdur olmaması amacıyla İlçe Nüfus Müdürlüğünün sınav öncesi 07.00-15.30 saatleri arasında açık olacağını da hatırlattı.

Toplantıda Kaymakam Yiğit’e YKS sınavı hakkında bilgi veren ÖSYM Manavgat Koordinatörü Prof. Dr. Hacer Bakır Sert de sınav sabah oturumlarının saat 10.15’de, öğleden sonra oturumun ise 15.45’de başlayacağını hatırlatarak, sabah oturumunda saat 10.00’dan, öğleden sonra ise saat 15.30’dan sonra sınav salonlarına hiçbir adayın alınmayacağı konusunda uyarıda bulundu.

HABER MERKEZİ


ETİKET :  son dakika haberlerieğitim haberleriykstoplantıhabermanavgat