Geri

BU NEYİN KAFASI!

BU NEYİN KAFASI! ZABITA EKİPLERİ, SEYYAR SATICIYA ACIMADI

21:51:16 | 2020-07-22

Antalya’da kadın zabıtaya küfrettiği ve fiziki saldırıda bulunduğu gerekçesiyle bir seyyar satıcı, diğer zabıtalar tarafından sokak ortasında dövüldü. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler büyük tepki çekerken, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

KADIN ZABITAYA KÜFÜR ETTİ İDDİASI
Olay, dün saat 19.30 sıralarında kentin en işlek caddelerinden 100. Yıl Bulvarı üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, denetleme yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile meyve satan bir seyyar satıcı arasında kadın zabıta memuruna küfrettiği ve fiziki saldırıda bulunduğu gerekçesiyle sözlü tartışma yaşandı.

ZABITADAN, SEYYAR SATICIYA KAFA!
Ardından 4 kişilik bir zabıta gurubu satıcıyı tartaklamaya başladı. Çevredeki vatandaşların cep telefonu görüntülerine yansıyan olayda, bir zabıta memurunun ise duvara yasladığı seyyar satıcıya kafa attığı ve ardından satıcının acı içerisinde bağırdığı görüldü.

MUHİTTİN BÖCEK: KABUL EDİLEMEZ
Sosyal medyada tepkiye yol açan görüntüler sonrası Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bir açıklama yaptı. Böcek, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını belirterek, “Kadın zabıta memurumuza küfürlü ve fiziki saldırıda bulunan seyyar satıcıyı engellemek için dahi olsa zabıta memurlarımızın şiddet olayına karışmış olması kabul edilemez. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

FARUK ÇELİK, İHA
ETİKET :  

Tümü