Geri

ŞEHİDE UZANAN DİLLER KOPSUN

00:00:25 | 2021-07-28
Şefik Çömez
Şefik Çömez     

“Semih Terzi’nin tersine asıl darbecinin Halis Demir olduğunu da biliyorsunuz dimi”

Yukarıdaki kan donduran, şehitlerimizin kemiklerini sızlatan cümle FETÖ’cü veya PKK’lı birisine ait değil. Hepimizin bildiği gibi Tokat İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı’na ait.

Basından takip ettiğim kadarı ile, hadsiz il başkan yardımcısı emniyette alınan ifadesinde; Ömer Halis Demir’i ve Semih Terzi’yi tanımadığını, 24 yıllık siyasetçi olduğunu söylemiş.

Utan be kadın utan! Şehitlerimizden utan! Gazilerimizden utan.

Sadece hadsizliğinden değil, yalanından utan!

Ne demek Ömer Halis Demiri tanımamak? 10 yaşındaki çocuklar bile kahraman şehidimizi tanırken sen nasıl tanımazsın? Ben tanımadığına inanmıyorum. Eğer gerçekten tanımıyor olsaydın; darbeci, hain Semih Terzi ile şehidimizin ismini aynı cümle içerisinde kullanmazdın.

Keza utanmaz İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı sosyal medyadaki paylaşımını durduk yere yapmamış. Bir başkasına cevap olarak yazmış. Madem Semih Terzi hainini tanımıyorsun, ne demeye savunuyorsun?

Emniyette verdiği ifadeye “Özrü kabahatinden büyük” derim ben.

Bu ifade; halkın aklı ile pişkince alay etmektir.

Elbette yargılama safahatında bu pişkinlik; savcının ve hakimin gözünden kaçmayacaktır diye düşünüyorum.

Hatta; basında her ne kadar kolluk tarafından TCK 215 (Suç ve suçluyu övme suçundan) işlem yapıldığı yazsa da,  Savcı tarafından TCK 220 ( Terör örgütlerini övmek, meşru göstermek) ten iddianame düzenleneceğini düşünüyorum.

Yoksa yarın birisi çıkıp pişkince; FETÖ elebaşını övüp, “Fetullah Gülen hoca efendi” der ve sonra da yargılama sürecinde ben; Fetullah Gülen’i tanımıyordum derse ne yapacağız?

AYIK OLUN!

Bu olay, millet ittifakı ortaklarının kırdığı ilk ceviz değil.

Daha 10 gün kadar önce CHP Genel Başkan Yardımcısı kamudan ihraç edilen Fetöcüler ile toplantı yaparak “Kamudan ihraç edilen Fetöcülerin adli ve idari dosyalarını tekrardan açıp görevlerine iade edeceğiz” diyerek hainlere moral verdi.

Arkasından Can Ataklı da; FETÖ terör örgütü diye bir örgüt yok dedi.

Şimdi de İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı sosyal medya da böyle bir paylaşım yaparak bizlerin nabzı ölçüyorlar, sokağa inip inmeyeceğimize bakıyorlar akıllarınca.

Oysa, biz; bu tür provokasyonlara gelmeyiz. Onların kıt akılları da bizi sokağa dökmeye yetmez.

Biz sokağa ineceğimiz zamanı biliriz. Sokağa inince de; bankamatik, benzinlik ve marketlere akın etmeyiz. TOMA geliyor kaçın demeyiz. Süs havuzlarında abdestimizi alır, tank geliyor yakalayın. der,  cigaramızı yakar; tankların önüne yatarız.


ETİKET :  köşe yazısışefik çömezşehitömer halisdemir